Чај кој помага при лекување на цел спектар болести

Чај кој помага при лекување на цел спектар болести

Листот од маслинка има лековите својства кои помагаат при лекуваат на повеќе болести.

Има антибактериско дејство, го јакне имунитетот, помага за намалување на шеќерот во крвта, високиот крвен притосок и холестеролот.

Придонесува и за подобрување на состојбата при:

Херпеси

Високи маснотии во крвта

Дијабетес

Синдром на хроничен умор

Хепатитис

Чир на желудник

Воспаленија на мочни патишта

Кламидија

Побарајте го во најблиската билна аптека и земете 15-20 листови, ставете ги во зовриена вода и по 10 минути испијте го чајот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

singlepost_text