Го топи салото на стомакот – Пијте го ова наутро и топете килограми на критичните зони

Го топи салото на стомакот – Пијте го ова наутро и топете килограми на критичните зони

Ако имате проблем со намалувањето на килограмите, особено во критичната зона кај стомакот, имаме одлично природно решение.

Состојки:

  • 1 лимон
  • магдонос
  • 1 шолја вода

Подготовка и употреба:

  1. Се става сè во блендер и се пие наутро на празен стомак.
  2. За недела до двеочекувајте ги првите резултати.
  3. За да постигнете ефект потребно е да внесувате нормален број на калории дневно, како и да бидете физички активни секој ден најмалку 30 минути.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ