Брзи и вкусни: Обланди со бисквити и павлака (Видео)

Брзи и вкусни: Обланди со бисквити и павлака (Видео)

Брзи и супер вкусни обланди. Комбинацијата од бисквити и павлака навистина ќе ве воодушеви!

Состојки:

  • 1 помала обланда
  • 150 гр мелени бисквити
  • 100 гр шеќер
  • 100 гр маргарин
  • 200 гр кисела павлака

Начин на подготовка:

  1. Растопете маргарин и шеќер заедно, додајте мелени бисквити и павлака и сè изедначете. Филувајте ги обландите. Оставете ги добро да стегнат и сечете ги на парчињња.
  2. Послужете и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text