Лиснати мекици кои се топат во уста (Видео)

Лиснати мекици кои се топат во уста (Видео)

Кога еднаш ќе ги пробате овие лиснати мекици, ќе ги правите секогаш!

Состојки:

  • 750 гр брашно
  • 4 дл топла вода
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 2 лажички сол
  • 80 гр маргарин
  • 150 гр сирење
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text