Природна маска која „брише“ брчки како со гума – Лицето ќе блеска за 4 дена

Природна маска која „брише“ брчки како со гума – Лицето ќе блеска за 4 дена

За лицето да блеска, да биде здраво и сјајно и да нема брчки, потребно е да ја користите оваа евтина домашна маска.

Состојки:

  • 1 компир
  • 1 краставица

Подготовка, употреба и ефекти:

  1. Компирот се ренда, се ренда и излупената краставоца. Се мешаат и соединуваат намирниците и се ставаат на лице. Можете да ги ставите и во тенка газа претходно.
  2. По 15 минути се мие лицето.
  3. За четири дена со овој третман ќе имате блескаво лице, затегната и сјајна кожа, а краставицата ќе даде дополнителна свежина. Правете пауза по четири дена од овој третман.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

singlepost_text