Доктор Оз препорачува чај за несоница – Делува веднаш, една шолја е доволна

Доктор Оз препорачува чај за несоница – Делува веднаш, една шолја е доволна

Доктор Оз советува како да го решите проблемот со несоницата.

Според него, потребно е да направите чај од банана. Сварете пола литар вода, па една банана. Бананата, вели тој, треба да е неизлупена, туку исечена само на краевите, па се става во зовриената вода и се остава 10 минути. Убаво измијте ја бананата претходно.

Извадете ја бананата  и испијте ја водата.

Бананата може да се изеде, не ја фрлајте.

ЗОШТО ТОКМУ БАНАНА:

Бананата е избор на Докторот Оз бидејќи го опушта и релаксира телото.

Има многу магнезиум и тој го смирува телото, ги опушта мускулите и помага за подобар сон.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Несоницата и главоболката стануваат минато

Билка која помага за несоница

Заборавете на несоницата и стресот

Намалете ја нервозата и напнатоста: 3 техники кои моментално релаксираат

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Како водата влијае на нервозата и вознемиреноста во организмот?