Неодолива комбинација од месо и печурки: Вкусен ручек кој ќе ве згрее во зимските денови (Видео)

Неодолива комбинација од месо и печурки: Вкусен ручек кој ќе ве згрее во зимските денови (Видео)

Ручек кој ќе ве згрее во овие студени денови…

Состојки:

 • 2 главици кромид
 • 2 моркови
 • 400 гр шампињони
 • 500 гр јунешко месо (може телешко, пилешко или свинско)
 • масло
 • сол
 • магдонос
 • бибер
 • ловоров лист
 • босилек
 • црвена пипер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text