Две моќни состојки превенираат 150 болести – Лек за холестерол и притисок

Две моќни состојки превенираат 150 болести – Лек за холестерол и притисок

Мешавината на мед и куркума е позната како „златна“ мешавина. Куркумата содржи куркумин кој штити од 150 болести, додека за медот и неговите лековити својства се знае одамна.

Направете лек за намалување на висок притисок и холестерол, како иза јакнење на имунитет.

Состојки:

  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажичка изрендана кора од лимон
  • 100 гр мед
  • 2 лажички јаболков оцет
  • прстофат бибер

Сè измешајте во сад, па префрлете во стаклено шише. Консумирајте една супена лажица на ден.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Лек за кандида

Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради

Со храна против менструални болки

Трајна депилација со состојки од кујната

Дами не трошете пари на ботокс

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

singlepost_text