Ќе ве изненади: Јајцето може да се искористи за решавање на еден проблем

Ќе ве изненади: Јајцето може да се искористи за решавање на еден проблем

Иако ова можеби не сте го знаеле, јајцето дома може да се искористи за еден голем проблем.

Ако сакате да отстраните некоја масна дамка, изматете едно јајце, натопете пешкир или крпа со него и тријте околу минута.

Потоа исперете убаво со вода и дамката ќе исчезне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

Мафини со јајца на око

Печени јајца со сос

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца