Направете домашен сируп за слабеење

Направете домашен сируп за слабеење

Празниците се веќе зад нас, време е да се погрижиме за своето здравје и изглед.

Додаток во исхраната, целосно природен и здрав, ќе ја доведе вашата фигура во ред.

Просечно во текот на зимскиот период се здебелуваме околу 2 килограми, меѓутоа често се случува бројот на вагата непријатно да не изненади, но не очајувајте бидејќи постои решение! Пробајте ја оваа напивка за слабеење…

Состојки:

  • 150 гр рен
  • 7 лажички мед
  • 4 лимони
  • 3 лажици цимет

Начин на подготовка:

  1. Лимоните и ренот изрендајте ги на ситно ренде, додајте ги останатите состојки и изблендирајте.
  2. Смесата чувајте ја во стаклен сад во фрижидер и консумирајте 3 пати дневно по лажица.
  3. Резултатите ќе бидат видливи веќе после првата недела, тврдат оние кои го пробале.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text