Сок полн витамини кој штити од болести

Сок полн витамини кој штити од болести

Направете сок полн витамини и здравје кој помага за зајакнување на имунитетот и превенира многу болести.

Потребни ви се црвена зелка, слива, портокал, цвекло и целер кои се блендираат.

Оваа комбинација е здрава бидејќи само црвената зелка содржи 85 проценти од неопходниот дневен внесна  витамин Ц.

Има и витамини А,Е,К, манган, витамин Д и Б, како и диететски вланка,

Превентивно делува против рак, Алцхајмер, го успорува стареењето, го јакне имунитетот и се бори со болести.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата препишани од доктор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сок од цвекло за слабеење

Сок од јаболка и цимет

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text