Неодоливи залаци: Пица мафини

Неодоливи залаци: Пица мафини

Подгответе вкусни и неодоливи залаци со омилениот италијански вкус – пица мафини!

Состојки:

  • 220 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажичка оригано
  • 1 лажичка сол
  • 2,5 дл јогурт
  • 1 дл масло
  • 150 гр кулен
  • 100 гр кашкавал
  • 3 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text