Ги „убива“ лошите мириси од рацете – Ова е спас во последен момент

Ги „убива“ лошите мириси од рацете – Ова е спас во последен момент

Ако сечевте лук, праз или кромид, а мирисот ви остана на рацете и по неколку миења со сапун, тогаш решението е следно.

Земете паста за заби, ставете малку на рацете, истријте и убаво измијте ги рацете. Потоа измијте ги и со сапун.

Го отстранува мирисот на кромид, лук или праз, како и други непријатни мириси од рацете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Не го чувајте кромидот во фрижидер

Кромидот може да биде многу корисен

Трик со кој нема да ви течат солзи при сечењето кромид

Сочни шницли во кромид

Полнет похован кромид

Исече кромид и направи специјалитет

singlepost_text