Чај „2 во 1“ – Го јакне имунитетот и го топи целулитот

Чај „2 во 1“ – Го јакне имунитетот и го топи целулитот

Чајот од липа е многу здрав, го јакне имунитетот, а топи килограми и целулит. Сè што ви треба е една шолја на ден за да бидете здрави оваа зима и да не накачувате килограми.

Со него се ублажуваат и изгореници. Липата или нејзините цветови се корисни и здрави за подобрување на концентрацијата, смирување и правилна работа на мозокот.

Исто така, помага за намалување на температура, лекува мигрена и главоболка, а спречува и опаѓање на косата.

Затоа, купете чај од липа или земете неколку цветоци и потопете ги во врела вода и направете еликсир за здравје и убавина.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата препишани од доктор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

singlepost_text