Збогум на килограмите: Ослабете пред летото со чаша природен сок

Збогум на килограмите: Ослабете пред летото со чаша природен сок

Ако сакате да загубите килограми по празниците, ви треба само чаша од овој сок кој топи килограми.

Ќе бидете фит пред летото, а еве го рецептот.

Состојки:

  • 1 чаша сок од грејпфрут (свежо цеден)
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки убаво измешајте ги, а добиениот напиток консумирајте го пред ручек во текот на седум дена.
  2. Потоа направете пауза од 7 дена, па можете да продолжите.

Секако, за да ослабете, внимавајте да имате балансирана исхрана, како и умерени физички активности како пешачење секој ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?