Со оцет дома може да го направите ова – Нема дамка која не ја вади

Со оцет дома може да го направите ова – Нема дамка која не ја вади

Дамките кои се растворливи во вода – од пиво, од овошни сокови, кафе или чај, може од памучната облека да се отстранат брзо и лесно.

И тоа со користење на оцет. Истото важи и за истите дамки на тепих или мебелот.

Натопете крпа во оцет, па тапкајте ја на дамката додека е тазе, а доколку не излегува, оставете малку оцет преку ноќ на местото од дамките.

Потоа измијте или исперете според стандардната процедура.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Пред појадокот напијте се јаболков оцет

Земете лажичка јаболков оцет пред спиење

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

singlepost_text