Најкремастиот десерт: Печени кремпити од рерна (Видео)

Најкремастиот десерт: Печени кремпити од рерна (Видео)

Се подготвуваат малку поинаку од обично, но вкусот е еднакво феноменален, сочен и кремаст. Уверете се!

Состојки:

 • 2 пудинга од ванила
 • 500-600 мл млеко
 • 400 гр немасно сирење или маскарпоне
 • 5 лажици шеќер
 • 5 јајца
 • 1 шолја шеќер
 • 1 шолја масло
 • 1 шолја млеко
 • 1 кесичка ванилин шеќер
 • 500 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text