За чашите да блескаат, сјај на кујната и при затнат одвод – Ви треба само оваа состојка

За чашите да блескаат, сјај на кујната и при затнат одвод – Ви треба само оваа состојка

Алкохолниот оцет може да го искористите за кујната и тоалет да заблескаат.

Со него одзатнете ги затнатите цевки и одвод, и исчистете ја микробрановата печка.

Исто така, ако ги пребришете стаклените чаши со оцет тие ќе блескаат и нема да се познаваат флеки после миењето.

Може да ги отстраните дамките и каменецот од тушот со оцет. Ставете го тушот да отстои во чаша со оцет, а истата количина можете да ја искористите и во неа да ги ставите и филтрите од чешмите.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Пред појадокот напијте се јаболков оцет

Земете лажичка јаболков оцет пред спиење

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

singlepost_text