attends the premiere of Warner Bros. Pictures' "Our Brand Is Crisis" at TCL Chinese Theatre on October 26, 2015 in Hollywood, California.

Сопругата на Клуни има 39 години, а нема брчки – Она што го става е евтино и се прави дома

Сопругата на Џорџ Клуни, убавата Амал има 39 години и нема брчки. Причината е едноставна, а таа го откри еликсирот за убавина.

Состојки:

  • 1 зелено јаболко
  • 1/3 шолја козјо млеко

Изрендајте го јаболкото и помешајте го со млекото. Маската нанесете ја на лицето и врато, па нека стои половина час.

Потоа, измијте се со млака вода.

Можете да ја применувате неколку пати неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

singlepost_text