Постои еден начин за порцеланот да блеска – Евтин и брз трик

Постои еден начин за порцеланот да блеска – Евтин и брз трик

Ако сакате дома вашиот порцелан да блеска, потребни ви се ацетон и вода.

Може да ви звучи неверојатно, но вашите шолји и чинии од порцелан ќе немаат дамка ако натопите една крпа во вода со малку ацетон.

Избришете ги однадвор, па измијте ги стандарно со детергент.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ја машината за садови

Машината за садови се чисти во три чекори

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text