Лошиот мирис од пластичните садови ќе го снема за секогаш – Има една „финта”

Лошиот мирис од пластичните садови ќе го снема за секогаш – Има една „финта”

Пластичните садови се неопходни во домот за ставање на многу намирници. Сепак, она што е најголема маана кај нив се лошите мириси кои тешко се вадат.

Ако сакате да го отстраните лошиот мирис, ви треба доматен сос.

Ставете малку доматен сос во пластичните садови, истријте ги убаво, па исплакнете со детергент и топла вода.

Мирисот ќе исчезне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете го мирисот од пластичните садови

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити