Евтин е и го имате и дома – Со овој природен лек лесно ќе ги отстраните брадавиците

Евтин е и го имате и дома – Со овој природен лек лесно ќе ги отстраните брадавиците

За разлика од други болести, брадавиците по телото не болат. Но, затоа пак се гледаат и не изгледаат воопшто убаво, а секако тоа може најмногу да ни пречи.Ако ги имате по телото, нема причина за грижи, бидејќи можете многу едноставно да ги отстраните. Ви треба само јаболков оцет. Оцетот ќе ви помогне безболно да исчезне брадавицата, без страв дека ќе ви остане некаква лузна.Само нанесете неколку капки јаболков оцет на фластер, па залепете го фластерот на претходно исчистената брадавица. Фластерот менувајте го секојдневно.

Ако редовно и секојдневно го правите ова, брадавицата треба да исчезне за 5 дена, а доколку е потребно продолжете го третманот.

Друга алтернатива е со употреба на кора од банана.

Доколку не ви успее природниот третман, обратете се кај дерматолог за медицински третман.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Пред појадок напијте се јаболков оцет

Ставете јаболков оцет во кадата

Сварете јајце ставете оцет и изедете го следното утро

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text