Јајца за појадок на посебен начин – Тава деликатес за добро утро

Јајца за појадок на посебен начин – Тава деликатес за добро утро

Вкусен начин да се почне денот. Направете црвен деликатес и почнете го денот.

Еве го рецептот:

Состојки:

  • 1 јајце
  • 250 гр доматен сос
  • 1/2 главица кромид
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Во тавче со масло се пржи кромидот, се додава доматниот сос, па се остава околу 15 минути на оган.
  2. Се додаваат сол, бибер и зачини по избор, а потоа се прави место среде тавата и се крши едно јајце.
  3. Така, се добива јајце на око среде сос.

Доколку правите за повеќе луѓе, зголемете ја количината.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

Мафини со јајца на око

Печени јајца со сос

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца