Евтин трик со кој нема да има грутки во соларникот – Се користи и во најдобри ресторани

Евтин трик со кој нема да има грутки во соларникот – Се користи и во најдобри ресторани

Солта во соларникот, поради надворешните влијанија, може да има грутки, но тие може да се избегнат многу лесно.

За оние кои не знаат, ако ставите неколку зрнца ориз во соларникот, никогаш нема да видите грутки од влагата.

Навистина делува, а доказ за тоа е што овој трик го користат и многу кафеани и ресторани.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Згответе гриз без грутки

Најкремаво пире без грутки

Солени палачинки

Деликатесни солени бомбици

Солен пудинг

singlepost_text