Дами, кандидата станува минато – Направете моќен и евтин лек дома

Дами, кандидата станува минато – Направете моќен и евтин лек дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави.

Состојки:

  • 1 шолја јогурт
  • 2 чешни лук
  • 1 морков
  • малку корен од ѓумбир
  • 1/2 лажичка цимет

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги и изрендајте ги морковот и ѓумбирот, исчистете и истолчете го лукот, па сè ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.
  2. Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек.
  3. Користете го овој коктел барем една недела.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарската терапија препишана од доктор!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради

Со храна против менструални болки

Трајна депилација со состојки од кујната

Дами не трошете пари на ботокс

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text