Пробавте со скапи шампони но не успеа? Вратете го сјајот на косата со една состојка

Пробавте со скапи шампони но не успеа? Вратете го сјајот на косата со една состојка

Сигурно ви се случило, особено во зима, косата да ви биде сува и кршлива без сјај. Дури и ако купите скапи препарати за нејзината нега.

Сепак, има евтино и ефикасно решение кое го враќа сјајот и животот на косата.

Ви треба пиво или три лажици пиво кои ќе ги измешате со 120 мл топла вода.

Откако ќе ја измиете косата со шампон, втријте ја оваа смеса убаво во косата, оставете ја неколку минути и измијте.

По неколку миења, косата ќе го врати сјајот.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk:

Клучни совети против oпаѓање на косата кај мажите

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение