Се чини дека ништо не го отстранува лошиот мирис од лавабото? Имаме евтин трик

Се чини дека ништо не го отстранува лошиот мирис од лавабото? Имаме евтин трик

Колку и да го чистиме лавабото во кујната или тоалетот, понекогаш останува дел од лошиот мирис кој тешко се отстранува.

Ако сакате да се ослободите од тој мирис, потребно е да го затворите мијалникот да не тече, да ставите врела вода и внатре во неа кори од портокали или лимони.

Нека отстои вака пет минути, па исплакнете.

Повторете неколку пати и мирисот ќе го снема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ја машината за садови

Машината за садови се чисти во три чекори

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text