Природен лек со кој ќе ги „уништите“ бактериите во желудникот

Природен лек со кој ќе ги „уништите“ бактериите во желудникот

За само еден месец ќе ги убиете бактериите на желудникот кои се отпорни на лекови. Ова е природен лек со кој ќе помогнете на вашето здравје.

Потребни се само 2 состојки: суви смокви и маслиново масло.

Се ставаат сувите смокви во тегла и се става маслиново масло да се дополни целата содржина на теглата. Затворете убаво со капак.

Нека стојат на суво и темно место 40 дена, па потоа наутро земајте по една смоква на празен желудник.

Секако, треба да внимавате и на исхраната и здравиот начин на живот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медиуцина и лекарствата кои се препишани од доктор!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Се бори со бактеријата отпорна на лекови

Хеликобактери е најопасна бактерија

Зеленчук кој ја уништува хеликобактери

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните