За подрумот да не мириса – Ставете го овој зеленчук и проблемот е минато

За подрумот да не мириса – Ставете го овој зеленчук и проблемот е минато

Ако не одите во подрумот и не го чистите често, а во него поради тоа има лош мирис, ние имаме решение.

Мирисот ќе го снема ако исечете еден кромид и го оставите внатре во чинивче.

Кромидот ќе ги апсорбира сите мириси. Но, не грижете се, нема подрумот да мириса на него 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Не го чувајте кромидот во фрижидер

Кромидот може да биде многу корисен

Трик со кој нема да ви течат солзи при сечењето кромид

Сочни шницли во кромид

Полнет похован кромид

Исече кромид и направи специјалитет

singlepost_text