Експрес крофни за почеток на денот – Нема побрз рецепт

Експрес крофни за почеток на денот – Нема побрз рецепт

Направете го најбрзиот рецепт за крофни. Не случајно го имаат добиено името експрес крофни.

Еве го рецептот:

Состојки:

  • 2 шолји брашно
  • 1 шолја јогурт
  • 2 јајца
  • 2 прашок за пециво
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки заедно се ставаат во сад, добро се меша сè со лажица додека да се соедини.
  2. Со голема лажица се става од смесата форма на крофни во врело масло и се пржат, па се цедат на салфетка.

Уживајте во овој брз и вкусен десерт 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашни крофни од три состојки

Пенасти крофни со шлаг

Крофни со јогурт

Крофни кои секогаш успеваат

Брзи крофни од рерна

singlepost_text