Сварете лимони и испијте ја течноста утрото – Веднаш ќе има промена

Сварете лимони и испијте ја течноста утрото – Веднаш ќе има промена

Сварете лимон навечер пред спиење, оставете ги во шише и испијте ја течноста дури утрото.

Телото ќе се препороди, а еве ја постапката:

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1/2 литар вода
  • малку мед

Подготовка и употреба:

  1. Исечете ги лимоните и ставете ги со водата во сад, па варете ги околу 5 минути.
  2. Потоа, оладете 15 минути па ставете ја водата во шише.
  3. Напијте се утредента, а по вкус можете да додадете мед.

Штити од настинки, вируси, го забрзува метаболизмот, ја балансира PH вредноста и помага за свеж здив.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Топла вода со лимон – чудотворен напиток

Ставете лимон во собата во која спиете

Ќе ве освојат: Колачи со лимон

Колач од лимон без брашно

Лошите мириси ќе исчезнат со лимон

Компир во сос од лимон

ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко

singlepost_text