Ако сакате да ослабнете, ова е вистинскиот рецепт за вас – Здрав сок кој ќе ви помогне да изгубите килограми

Ако сакате да ослабнете, ова е вистинскиот рецепт за вас – Здрав сок кој ќе ви помогне да изгубите килограми

Цвеклото е познато по тоа што е богато со железо, а токму недостигот на железо нè прави поуморни.Во комбинација со јаболко и морков, оваа напивка одлично делува на мозокот бидејќи ја подобрува концентрацијата и меморијата и го „брише“ заморот од лицето.

Покрај тоа, оваа напивка е одлична за сите кои сакаат да ослабнат бидејќи дава максимум енергија, а има малку калории.

Состојки:

  • јаболко
  • морков
  • цвекло

Начин на подготовка:

  1. Размерот на состојките зависи исклучиво од вас, па ако сакате јаболко, ставете повеќе јаболка. Измешајте ги сите состојки во блендер и по потреба додајте ладна вода.

На здравје!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text