Полнета цветна погача: Леб во кој ќе се заљубите на прв залак (Видео)

Полнета цветна погача: Леб во кој ќе се заљубите на прв залак (Видео)

Мека средина полна со кремаст фил…

Подгответе вкусна полнета цветна погача по единствен рецепт на „Бабина кујна“.

Состојки:

 • 800 гр брашно
 • малку масло
 • 1/2 прашок за печиво
 • 200 гр сирење
 • 1 лажица шеќер
 • 200 мл млеко
 • 1 јогурт
 • 1 коцка квасец
 • сусам
 • сол
 • 5 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text