Ви остана мирис на кромид на рацете? Има еден трик

Ви остана мирис на кромид на рацете? Има еден трик

Со помош на еден трик и една евтина намирница од кујната, може да се решите од мирисот на кромид на рацете.

Се што ви треба се сол и оцет.

Измијте ги рацете темелно со сапун, а потоа ставете малку сол и оцет и тријте ги силно.

Потоа, повторно исплакнете.

Мирисот ќе го снема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Не го чувајте кромидот во фрижидер

Кромидот може да биде многу корисен

Трик со кој нема да ви течат солзи при сечењето кромид

Сочни шницли во кромид

Полнет похован кромид

Исече кромид и направи специјалитет

singlepost_text