Започнете го денот со топло слатко смути

Започнете го денот со топло слатко смути

Оваа топла напивка е вистинско мало задоволство за сите кои никогаш не прескокнуваат утринско смути. Рецептот е едноставен и брз!

Состојки:

  • 1 шолја бадемово млеко
  • 1 банана
  • 1 лажица какао
  • 1/2 лажичка екстракт од ванила
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Загрејте млеко на слаб оган, а потоа префрлете го во блендер.
  2. Додајте ги останатите состојки и блендирајте додека не се соедини.
  3. Ставете ја напивката во чаша, изрендајте темно чоколадо на врвот и уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text