Ролат од месо: Ниту најголемите гурмани нема да му одолеат (Видео)

Ролат од месо: Ниту најголемите гурмани нема да му одолеат (Видео)

Вкусен ролат, лесно се прави, а со добар прилог добивате совршен ручек!

Состојки:

 • 400 гр мелено месо
 • 200 гр пилешки гради
 • 150 гр сланина
 • малку кашкавал или тврдо сирење
 • 2-3 чешниња лук
 • сол
 • бибер
 • зачин
 • 1 јајце
 • црвена пипер
 • магдонос лист
 • коричка од леб
 • 1 главица кромид
 • 1 варен морков

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text