Некои тврдокорни дамки на шолјите не се вадат? Додадете го ова во детергентот

Некои тврдокорни дамки на шолјите не се вадат? Додадете го ова во детергентот

Доколку некогаш ви се случило да заборавите шолја со испиено кафе подолго време неизмиена, а ненаполнета со вода, може да се направат дамки кои тешко се вадат.

За да си ја олесните работата, сè што треба е да ставите малку сода бикарбона на сунѓерот заедно со детергент за садови и да истриете.

Одлично и ефикасно делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ви се скрши стаклена чаша? – Трик за чистење

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките