Се користи само три дена – Ќе бидете полни со енергија, а салото нема да се таложи

Се користи само три дена – Ќе бидете полни со енергија, а салото нема да се таложи

Кога внесуваме многу шеќери, тоа е одлична подлога за раст и развој на габички и бактерии во организмот.

Ако го прочистиме организмот, ќе бидете поздрави, со посилен имунитет и повеќе енергија, а кожата и косата ќе бидат посјајни.

Направете го овој природен рецепт, а еве што ви е потребно.

Состојки:

  • 100 гр ленено семе
  • 10 гр суво каранфилче

Начин на подготовка и употреба:

  1. Ставете ги во блендер состојките додека да се соединат и иситнат.
  2. Консумирајте по две лажици секое утро, во период од три дена.
  3. По три дена, паузирајте месец, па може да земете ја повторите постапката.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата препишани од доктор!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?