Салата со шунка – Почнете го ручекот со ова предјадење

Салата со шунка – Почнете го ручекот со ова предјадење

Направете вкусна салата со шунка, нешто различно за зимските денови.

Супер надополнување на ручекот. Еве како да го приготвите:

Состојки:

 • 4 домати
 • 1 кромид
 • 100 гр кашкавал
 • 150 гр Пекабеско шунка
 • 3 јајца
 • оцет
 • мајонез
 • 3 лажици сенф
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Во сад ситно се сечкаат доматите, кромидот, шунката и кашкавалот.
 2. Јајцата се варат, па се сечат и се додаваат во садот.
 3. Додајте ги мајонезот и сенфот, па зачините и оцетот. Измешајте и послужете.

Добар апетит!

Повеќе салати на Gotvi.mk:

Вкусна салата со јајца

Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе

Шарена салата

Руска салата без мајонез и шунка

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text