Пилешки ручек деликатес – Рецепт од само три состојки

Пилешки ручек деликатес – Рецепт од само три состојки

Направете брз и вкусен ручек со пилешко месо.

Ви требаат 3 состојки, а ова е рецептот:

ingredients title=”Состојки:”]

  • 500 гр пилешко месо
  • 1 кесичка крем супа од печурки
  • 200 мл павлака за готвење
  • малку кашкавал (по избор)

[/ingredients]

Начин на подготовка:

  1. Се сече пилешкото месо на коцки, а потоа се става во сад за печење заедно со содржината од крем супата.
  2. Убаво се промешува додека да се налепи супата за месото.
  3. Сипете ја павлаката одозгора.
  4. По вкус можете да ставите и рендан кашкавал.
  5. Се пече 30 минути во загреана рерна на 200 степени и ручекот е на маса 🙂

На здравје!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Плескавици со еден додаток

Плескавици од пилешко и шампињони

Поховани батаци

Батаци во сос

Гурмански батаци

Вкусни месни залаци

Пита со мелено месо и праз

Слатка зелка со мелено месо