„Фрлете“ ги кремите – Домашен природен лек за реума и воспаленија

„Фрлете“ ги кремите – Домашен природен лек за реума и воспаленија

Народната медицина вели дека овој лек помага за воспаленија, болки во коските и зглобовите и реума.

Состојки:

  • 1 л ракија
  • рузмарин

Подготовка и употреба.

  1. Во литар ракија се става рузмарин за да се пополни шишето.
  2. Се остава на собна температура еден месец.
  3. Потоа, можете да земате по една мала чашка на ден пред јадење.
  4. Може и да се премачкувате на болните зглобови со оваа течност.

Напомена: Овој природен лек не е дозволен за лица под 18 години. Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и терапијата пропишана од доктор!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Рузмарин за раст на коса

Печурки и лук со рузмарин

Леб со рузмарин

Пилешко со маслинки и рузмарин

Рузмарин за концентрација и помнење

Пилешко со сланина и рузмарин