Најголемата „ноќна мора“ е решена – Дамките од кармин се вадат вака

Најголемата „ноќна мора“ е решена – Дамките од кармин се вадат вака

Сите знаеме понекогаш да бидеме невнимателни, па да направиме некоја дамка на облеката.

Жените, но и некои мажи 🙂 знаат колку е тешко да се извади кармин од облеката, а особено ако станува збор за ново парче облека.

Овие дамки се вадат лесно со помош на паста за заби. Ставете паста и истријте неколку пати.

Може да употребите и кока кола. Исчистете го местото, а потоа ставете ја облеката за перење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Крпите се валкани и по перењето? – еве што да правите

Вака извадете ги дамките од крпите

Измешајте сода со една намирница за да сте здрави како дрен

Магдонос и сода бикарбона скапи препарати

Сода бикарбона – замена за осум скапи препарати

Мијте го лицето со сода

Измешајте сода бикарбона и мед

singlepost_text