За колбасите да не ви пукаат во тавчето – Трик со кој ќе бидат рамномерно испржени

За колбасите да не ви пукаат во тавчето – Трик со кој ќе бидат рамномерно испржени

Ако сакате колбасите да не ви пукаат при пржењето, потребни ви се чепкалки за заби.

Прицврстете ги колбасите со чепкалки, ставете ги во тавата со врело масло. На овој начин нема да се мрдаат, да пукаат и рамномерно ќе се испржат.

Со помош на чепкалките ќе ги превртите и од другата страна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тарана со колбаси

Потпечени компири со колбаси

Гулаш од колбаси

Деликатес со колбаси

Колбаси со кари и кечап

singlepost_text