Испукани и болни усни се честа појава во зима – Имаме решение за три минути

Испукани и болни усни се честа појава во зима – Имаме решение за три минути

Испуканите и болни усни не се реткост во зима, особено кога температурите се ниски. Секако, освен што не изгледаат убаво, испуканите усни знаат да болат, но кујната крие корисно решение за овој проблем.

Потребна ви е кесичка чај од камилица.

Потопете ја во врела вода, нека се подолади, па ставете ја на устата и притиснете.

Држете го вака 3 до 5 минути.

Влажноста ќе ја ублажи болката и ќе ја намали сувоста.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мелем за испукани пети

Додадете една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измеша кафе и маслиново масло

Природен лек за анемија и импотенција

Мелем за испукани пети

Три намирници од кујната за испукани пети

singlepost_text