Не можете да отворите тегла? Го имаме најлесното решение без мака и нервоза

Не можете да отворите тегла? Го имаме најлесното решение без мака и нервоза

Многу често се случува да треба да отвориме тегла која е под вакум, а немаме при рака нож или ни е страв да го користиме.

Во тој случај наместо да имате нервози, имаме трик за вас кој е малку покомплициран, но целосно безбеден.

Ви требаат топла вода, сад и пешкир.

Ставете топла вода во садот, па теглата превртете ја наопаку.

Оставете ја така во водата пет минути, па извадете ја со пешкирот за да не се изгорите, а потоа само одвртете го капакот.

Доколку сакате нешто поедноставно, пробајте горниот дел на теглата (капакот) да го држите под млаз со топла вода. Потоа со крпа или пешкир отворете го капакот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Десерт во тегла

Пиперки во тегла

Отворете тегла за секунда

Мешана салата во тегла

Тегла полна витамини

singlepost_text