Недоливи ќебапи со сирење

Недоливи ќебапи со сирење

Едноставно и вкусно јадење – подгответе ќебапи со сирење по оригинален рецепт!

Состојки:

 • 700 гр мелено месо
 • 150 гр суво месо
 • 150 гр сирење трапист
 • малку бибер
 • сол
 • лук
 • чили
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Сувото месо и сирењето исечкајте ги ситно. Додајте ги во меленото месо. Измешајте и зачинете.
 2. Направете поврзана смеса па обликувајте малку поголеми ќебапи.
 3. Печете ги на скара или во тава додека не поруменат.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text