Не е само за готвење – Евтина намирница за бришење прозорци, елиминирање дамки и лоши мириси

Не е само за готвење – Евтина намирница за бришење прозорци, елиминирање дамки и лоши мириси

Густинот се користи за многу десерти, но сепак неговата намена не е само за готвење. Густинот може да ви го помогне, а ние ви откриваме неколку трикови:

Ако имате изгореници од сонце во текот на летниот период, направете паста од густин и вода и нанесете ја на изгорениците.

Ако ставите во прскалка мешавина од густин, вода и една лажица детергент, сте добиле ефикасно средство за бришење прозорци.

Ако имате дамка или непријатен мирис на тепихот, само ставете густин на местото, а потоа исчистете според стандардната процедура.

Може да го ставите и во кондурите или патиките. Ги впива и елиминира лошите мириси.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text