Пилешко со павлака по наједноставен рецепт

Пилешко со павлака по наједноставен рецепт

Подгответе вкусно пилешко со павлака по наједноставниот рецепт!

Состојки:

  • 400 гр пилешко бело месо
  • 50 гр маргарин
  • 200 мл павлака Пекабела
  • 2 чешниња лук
  • 100 гр презла

Начин на подготовка:

  1. Пилешките шницли натопете во растопен маргарин и наредете ги во огноотпорен сад.
  2. Измешајте павлака, изгмечен лук и презла и прелијте ги шницлите. Печете околу 20 минути на 180 степени.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text