Паштета од чварки – Како ви звучи овој брз рецепт?

Паштета од чварки – Како ви звучи овој брз рецепт?

Направете вкусен намаз од чварки. Посебен е, нешто ново и вкусно.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 500 гр чварки
  • 2 лажици сенф
  • 2 лажици ајвар
  • 1 лажица сусам

Начин на пдоготовка:

  1. Сè ставете во блендер и иситнете.
  2. Ставете го намазот во сад и оладете во фрижидер.
  3. Послужете со лепче или друго по вкус.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Тартар сос

Руски гулаш со најкремаст сос

Сочно месо во сос

Црвен сос во шампињони

Сочни шницли во сос од кромид

Кременадли во ајвар сос

Пикантно пилешко во лут сос

Батаци во сос

singlepost_text