Сите лоши мириси од фрижидерот ќе исчезнат вака – Ви треба евтина намирница

Сите лоши мириси од фрижидерот ќе исчезнат вака – Ви треба евтина намирница

Ако сакате да ги елиминирате лошите мириси од фрижидерот, ви треба само кафе.

Имено, сè што треба е да спакувате неколку лажички мелено кафе во кесичка, да го заврзете и да го ставите да стои во фрижидерот.

Нека стои неколку дена, а со тоа сите лоши мириси ќе исчезнат.

Самото кафе не впива мириси како некои други намирници и средства, но дава опоен мирис кој ги потиснува останатите.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дали треба да се исклучи фрижидерот кога сме на пат?

Не ја чувајте оваа намирница во фрижидер

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките